Zajęcia z architektem


SDC1599011 maja 2016r. w ramach programu Erasmus+ „Każde dziecko jest artystą” odbyło się kolejne spotkanie poświęcone działaniu „Architektura. Sztuka miasta”. Tym razem uczniowie ze ścisłej grupy projektowej oraz ich rodzice mieli okazję spotkać się z architektem białostockim panią Agatą Jodczyk. Pani architekt przedstawiła uczestnikom, krok po kroku, jak powstaje projekt architektoniczny budynku. Uczestnicy dowiedzieli się, jak dużo pracy trzeba włożyć, by powstał najprostszy dom. W części warsztatowej dzieci i ich rodzice zostali podzieleni na grupy i mieli razem stworzyć elewacje budynku, którego rozrysowany plan dostarczyła pani Agata. Należało wykorzystać informacje podane przez panią architekt. Okazało się, że zaprojektowanie wymarzonego domu nie jest takie proste. Najpierw trzeba było się zastanowić, jak chcemy, aby nasz dom wyglądał. Następnie należało oglądając plan rozrysować drzwi, okna, dodać elementy dekoracyjne. We wszystkich działaniach pomagała prowadząca, służąc radą i fachowym „okiem”. Z tego samego planu powstały trzy zupełnie odmienne domy. 

Zajęcia bardzo podobały się uczniom i ich rodzicom. Każdy przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy architekt i już teraz wie, jak wygląda jego praca „od kuchni”.