Warsztaty w Galerii Sleńdzińskich


20160415 11235515 kwietnia 2016r. klasa Vb udała się na zajęcia do Galerii Sleńdzińskich na zajęcia plastyczne dotyczące architektury i sztuki miasta. Warsztaty odbyły się w ramach programu Erasmus + „Każde dziecko jest artystą”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać grafiki białostockich budynków i połączyć je z plamą rozmytej farby. Praca została wykonana na kwadratowych kartonach. Utrudnieniem było narysowanie budowli w czterech różnych pozycjach, tak, aby odwracając kartkę można było zawsze widzieć budynek. Dzieci ze szczegółami odtwarzały detale zabytków, dostrzegając ich precyzję i urodę. Przy okazji dowiedziały się, jakie istnieją rodzaje perspektyw. Budynki wykonano w kolorach biało – czarnych, dodając do nich drobne, kolorowe detale, takie jak złote ramy, zielone korony drzew i rozmytą farbą dodano granatowe, fioletowe bądź różowe niebo. Przedstawione budynki połączone z barwnym niebem lub z wyróżnionymi detalami wyglądały bardzo bajkowo.