Jedyny taki mural w mieście


SDC15826Zajrzyjcie do naszej szkoły, a przekonacie się, ze mamy swój własny mural. Zapraszamy do obejrzenia jedynej takiej pracy w mieście. Mural „Rajskie ptaki” wykonali uczniowie naszej szkoły ze ścisłej grupy projektowej programu Erasmus + „Każde dziecko jest artystą” w ramach działania „Architektura. Sztuka miasta” pod kierunkiem białostockiego artysty pana Grzegorza Radziewicza. Dzieci na wielki drzewie namalowały ptaki. Każdy ptak symbolizował jednego małego artystę. Każdy jest wykonany trochę inaczej, aby podkreślić odmienność ludzi. W małej dziupli w drzewie dociekliwe oczy dostrzegą jeszcze jednego ptaka, którego namalował sam artysta, tym samym zostawiając nam pamiątkę po wspólnym tworzeniu.

Mural można podziwiać na korytarzu, na parterze naszej szkoły.