Wystawa prac „Białystok nocą”

IMG 5369Zachęcamy do odwiedzenia naszej szkoły w celu obejrzenia wystawy prac plastycznych „Białystok nocą”. Prace wykonali nasi uczniowie z grupy projektowej „Każde dziecko jest artystą” programu Erasmus + w ramach działania „Architektura. Sztuka miasta”. Wystawa to efekt warsztatów, które odbyły się w Galerii  Slendzińskich. Dzieci ze szczegółami odtworzyły detale zabytków, dostrzegając ich precyzję i urodę. Budynki wykonano w kolorach biało – czarnych, dodając do nich drobne, kolorowe detale, takie jak złote ramy, zielone korony drzew i rozmytą farbą dodano granatowe, fioletowe bądź różowe niebo. Niektórzy wykorzystali w swojej pracy kilka rodzajów perspektywy, co uatrakcyjniło ich pracę.