Stworzyliśmy mural


IMG 529610 kwietnia 2016r. w ramach działania Architektura. Sztuka miasta w programie Erasmus + w naszej szkole odbyło się spotkanie z białostockim artystą – Grzegorzem Radziewiczem, twórcą białostockiego muralu „Pamięć”. Dzięki spotkaniu uczestnicy grupy Erasmus + dowiedzieli się, co to jest mural, jak się go tworzy i prezentuje. Uczniowie mogli zobaczyć prace, które stały się inspiracją dla ostatecznej wersji malowidła. Pan Grzegorz zaprezentował etapy pracy nad muralem. Efektem stało się dzieło „Pamięć” stworzone na budynku przy ulicy Wiejskiej w Białymstoku. Jest to jedyne takie dzieło, gdyż łączy ze sobą przeszłość i przyszłość. Widoczne jest zarówno w dzień, jak i w nocy, dzięki zastosowaniu specjalnego oświetlenia.

Drugim etapem spotkania było stworzenie szkolnego muralu przez ścisłą grupę projektową. Pod kierunkiem artysty uczestnicy stworzyli projekt pracy, zaplanowali jej kolejne etapy i przystąpili do działania. Dzięki spotkaniu powstał mural „Rajskie ptaki”. Widnieje na nim drzewo, na którym każdy namalował swojego, kolorowego ptaka. Dzieci bardzo zaangażowały się w tworzenie pracy i starały się, aby każdy z ptaków trochę symbolizował jego samego.  

 

Spotkanie uważamy za bardzo udane. Dzięki niemu mogliśmy poznać wyjątkowego artystę, poznać bliżej jego twórczość, a także nauczyć się od niego czegoś ciekawego.