Koncert kolęd „Bracia patrzcie jeno”


IMG 753013 grudnia mieliśmy zaszczyt wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu organizowanym przez Urząd Miejski w Białymstoku – koncercie kolęd „Bracia patrzcie jeno”, który odbył się w kościele św Kazimierza na Dziesięcinach. Gospodarzem koncertu była grupa Pectus, która w magiczny sposób wprowadziła nas w świąteczny nastrój. W trakcie koncertu kolędy wykonały wspaniałe gwiazdy – m.in. Urszula, Kasia Kowalska, Natalia Szroeder, Piotr Cugowski oraz zwycięzca ostatniej edycji The Voice of Poland – Mateusz Grędziński. Nie znaleźliśmy się tam jednak przez przypadek. Naszym głównym celem było przeprowadzenie zbiórki charytatywnej na rzecz mamy naszej uczennicy – Pani Moniki Kozłowskiej, chorej na zanik mięśni. Dziękujemy wszystkim uczestnikom koncertu, którzy wsparli naszą kwestę. Udało nam się zebrać 2740zł.

Po koncercie czekała nas nie lada niespodzianka. Mieliśmy szansę porozmawiać, a także zdobyć autografy od prowadzącej koncert – Pani Marty Manowskiej oraz Członków grupy Pectus! To były niezapomniane chwile! Cieszymy się tym bardziej, że udało nam się zdobyć specjalny podpis od lidera zespołu Pectus – Piotra Szczepanika na naszej szkolnej koszulce. Dochód z licytacji koszulki zostanie również przekazany na rzecz Pani Moniki.

Koncert został wyemitowany w pierwszym programie TVP w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Można go również obejrzeć pod tym linkiem: http://vod.tvp.pl/28321586/wynik-wyszukiwania

Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia na portalu Wschodzący Białystok http://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/koncert-koled-bracia-patrzcie-jeno-.html oraz w naszej galerii.