Zbiórka żywności z Wolontariuszami


Jak co roku, nasi niezawodni Wolontariusze w dniu 7 grudnia 2018 roku  w godz. 12:00 –18:00 we współpracy z Caritas uczestniczyli w zbiórce żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Punktem, w którym zbieraliśmy żywność był sklep PSS Społem TĘCZA.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki zbieraliśmy artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Boże Narodzenie to czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu Wolontariusze pokazali ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Dzięki naszej pomocy chcemy dotrzeć za pośrednictwem Caritas do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem.