Bieg charytatywny


 IMG 793816 października 2021r. dzielni Wolontariusze naszej Szkoły uczestniczyli w imprezie Electrum Ekiden Mini. Stworzyli 2 drużyny składające się z 4 osób i pobiegli w sztafecie 4x400m. Naszym celem była pomoc Hospicjum dla dzieci na rzecz Fundacji „Pomóż im”. Pomagaliśmy dzieciakom, biegając z uśmiechem. Tak właśnie potrafimy czynić dobro. Aż miło było patrzeć, jak nasi Wolontariusze cieszyli się tym wspólnie spędzonym ze sobą czasem. Naszą Szkołę reprezentowali również uczniowie kl.III B.

Razem możemy zrobić więcej:)

Czytaj więcej...

Sprzątanie grobów na Górce Aniołków


20211012 142946We wtorek 12 października 2021r. już po raz kolejny Wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunami panią Adą Rogowską i Agnieszką Perkowską oraz kl.IV B udali się na Górkę Aniołków i porządkowali zaniedbane groby na Cmentarzu Farnym. Uczniowie oczyścili zapomniane mogiły, grabili liście i uprzątnęli alejki między grobami. Na koniec zapalali na grobach znicze. Dzięki takim akcjom uczniowie uczą się szacunku dla tradycji i poszanowania miejsc pamięci o zmarłych.

Czytaj więcej...

XXI Dzień Papieski


 20211010 114313Obchodom tegorocznego XXI Dnia Papieskiego przyświecało hasło „Nie lękajcie się!". Obchodom również towarzyszyła coroczna zbiórka środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych niezamożnych osób z małych miejscowości organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. 10 października 2021r. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas od samego rana do wieczora prowadzili zbiórkę pieniędzy do puszek pod Kościołem pw. Zwiastowania NMP. Dzięki ich pomocy udało się uzbierać 4060zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Czytaj więcej...

„Dobro to norma – bądź normalny”


20181220 172529 resizedW ramach projektu „Dobro to norma – bądź normalny”, który to zakłada cykl spotkań ze starszymi ludźmi, którzy mieszkają w pobliżu szkoły – w Bagnówce, 20 grudnia 2018r. wolontariusze wraz z opiekunem zorganizowali spotkanie opłatkowe połączone z poczęstunkiem. Przy tym spotkaniu pomógł również ksiądz Paweł, który ze swymi aktorami wystawił przedstawienie Jasełkowe. Było ono wprowadzeniem do spotkania. W miłej atmosferze połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie nawzajem życzenia, śpiewaliśmy kolędy, wspólnie biesiadowaliśmy i otrzymaliśmy świąteczne podarki od Mikołaja. To był miły czas spędzony przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas wraz z osobami starszymi o kilka lat od nas. Cieszymy się, że możemy w taki sposób rozpocząć naszą wspólną znajomość i kontynuować spotkania wiosną. Dziękujemy wszystkim gościom za wspólne świętowanie!

Czytaj więcej...

Zbiórka żywności z Wolontariuszami


Jak co roku, nasi niezawodni Wolontariusze w dniu 7 grudnia 2018 roku  w godz. 12:00 –18:00 we współpracy z Caritas uczestniczyli w zbiórce żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Punktem, w którym zbieraliśmy żywność był sklep PSS Społem TĘCZA.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki zbieraliśmy artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

Boże Narodzenie to czas, kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu Wolontariusze pokazali ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Dzięki naszej pomocy chcemy dotrzeć za pośrednictwem Caritas do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem.

"Torba Samarytanka"


TorbaWolontariusze Szkolnego Koła Caritas włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Dobroczynności, przypadającego 21 listopada. W akcji charytatywnej „Torba Samarytanka” chcieliśmy pomóc osobom ubogim, starszym i samotnym – podopiecznym Centrum Pomocy Samarytanin. To właśnie w tym miejscu wydawane jest w skali roku 7000 paczek osobom, które z powodu trudnej sytuacji materialnej nie są w stanie zapewnić sobie godnego życia. Nasi Wolontariusze stanęli na wysokości zadania i przygotowali dwie torby produktów żywnościowych, które przekazali do księdza Proboszcza Parafii pw. Zwiastowania NMP, a on przekazał je do Centrum Pomocy Samarytanin. Wszystkim dziękujemy za włączenie się w tą akcję.

Akcja charytatywna "Pomóżmy Kubusiowi"


IMG 6928Za namową jednej z naszych Wolontariuszek, zorganizowaliśmy w miesiącu październiku zbiórkę przyborów toaletowych Kubusiowi, który od urodzenia zmagał się z ciężką chorobą. Wspomagaliśmy tę akcję, gdyż chcieliśmy pokazać naszą postawą, że nie jesteśmy obojętni na cudze problemy. Zanim nasza akcja się skończyła, Kubuś powiększył grono Aniołków. Nie zdążyliśmy przekazać potrzebnych mu rzeczy.

Dnia 15 listopada 2018r. wolontariusze SKC zebrane dary przekazali Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno - Wychowawczemu w Sokółce, który zajmuje się kształceniem, wychowaniem i opieką nad dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną, którego podopiecznym był Kubuś. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez panią Dyrektor Elżbietę Szomko, jej pracowników, a także podopiecznych. Nasi wolontariusze wraz z opiekunem zostali oprowadzeni po Ośrodku, gdzie mogli zobaczyć jak się uczą i spędzają wolny czas dzieci i młodzież tego Ośrodka.

Czytaj więcej...

"Pamiętajmy o tych, co odeszli"


20181031 151700 resizedŚrodowe popołudnie to początek weekendu. Jednak nie dla wszystkich.

Wolontariusze z naszej szkoły nie zwracając uwagi na rozpoczynający się długi weekend, zebrali się, aby posprzątać Górkę Aniołków na Cmentarzu Farnym.

Przepiękna pogoda pomogła nam w naszych planach. Uzbrojeni w szczoteczki, szmatki, grabki, pełni zapału wkroczyliśmy na teren cmentarza i zaczęliśmy wielkie porządki. Wszystkie napotkane na cmentarzu osoby z wielkim uznaniem wypowiadały się na temat naszej pracy. To dodatkowo utwierdzało nas w przekonaniu, że działamy w dobrej sprawie.

Prace porządkowe przebiegały sprawnie, dlatego szybko zostały zakończone. Aby uczcić pamięć zmarłych zapaliliśmy symboliczny znicz i pomodliliśmy się za zmarłych.

Mamy nadzieję, że tradycja sprzątania cmentarza przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas nigdy nie zaniknie.

Czytaj więcej...

Wolontariusze w Schronisku dla Zwierząt


IMG 3153Dnia 25 października obchodzony jest Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali zbiórkę karmy dla zwierząt wśród naszej społeczności szkolnej. Oprócz karmy zebraliśmy zabawki dla zwierząt, smakołyki oraz koce. Wszystkie te rzeczy zostały przekazane dla Schroniska, do którego poszliśmy w ramach obchodów tego dnia. W związku z powyższym Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zorganizował przedsięwięcie profilaktyczne na terenie Schroniska dla Zwierząt. Spotkanie to miało na celu podjęcie działań informacyjno - edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży w zakresie przyjmowania właściwych postaw w kontakcie ze zwierzętami.

Czytaj więcej...