Pomagamy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku


20171015 125334 resized15 października 2017 roku wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę pieniędzy pod kościołem pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny na pomoc osobom poszkodowanym w wyniku potężnego trzęsienia ziemii w Meksyku. Nasza młodzież włączyła się w akcję organizowaną przez Caritas Polska i jak zawsze - nie zawiodła.

Czytaj więcej...

„Pola Nadziei”


20171006 104919

Dnia 6.10.2017r. wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w uroczystym rozpoczęciu siódmej edycji kampanii „Pola Nadziei 2017/2018” w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. Wzięli udział w symbolicznym zasadzeniu żonkili – symbolu nadziei i tworzeniu „Pól Nadziei”, które kiedy wiosną zakwitną – są rozdawane w trakcie ulicznych kwest.

„Pola Nadziei” jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.

Czytaj więcej...

Wolontariusze na koncercie Sound'n'Grace
WP 20170927 19 39 22 ProWolontariusze ze Szkoły Podstawowej Nr 51 są wszędzie....Byli również obecni na koncercie zespołu Sound' n' Grace, który koncertował na Rynku Kościuszki w Białymstoku, w ramach Dni Patronalnych naszego miasta.
Nasza młodzież wraz z opiekunami ks. Pawłem Zelewskim oraz panem Robertem Rybickim prowadziła zbiórkę pieniędzy na rzecz chorej p. Moniki Kozłowskiej - mamy uczennicy z naszej szkoły. 

Czytaj więcej...

Słodka Gwiazdka


IMG 7586To już kolejny rok z rzędu, kiedy przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły mieli szansę sprawić, by na twarzach ich potrzebujących kolegów zagościł uśmiech. 15 grudnia odbyła się akcja „Słodka Gwiazdka” połączona z Kolędowaniem, podczas której wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zbierali słodycze odwiedzając poszczególne klasy. Dzięki hojności naszych uczniów pani pedagog Ada Rogowska stworzyła 12 świątecznych paczek dla dzieciaków z naszej szkoły. Resztą słodkości podzieliliśmy się ze Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie „Droga”, które wspiera potrzebujące rodziny z województwa podlaskiego. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom za tak duże zaangażowanie w naszą akcję.

Czytaj więcej...

Koncert kolęd „Bracia patrzcie jeno”


IMG 753013 grudnia mieliśmy zaszczyt wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu organizowanym przez Urząd Miejski w Białymstoku – koncercie kolęd „Bracia patrzcie jeno”, który odbył się w kościele św Kazimierza na Dziesięcinach. Gospodarzem koncertu była grupa Pectus, która w magiczny sposób wprowadziła nas w świąteczny nastrój. W trakcie koncertu kolędy wykonały wspaniałe gwiazdy – m.in. Urszula, Kasia Kowalska, Natalia Szroeder, Piotr Cugowski oraz zwycięzca ostatniej edycji The Voice of Poland – Mateusz Grędziński. Nie znaleźliśmy się tam jednak przez przypadek. Naszym głównym celem było przeprowadzenie zbiórki charytatywnej na rzecz mamy naszej uczennicy – Pani Moniki Kozłowskiej, chorej na zanik mięśni. Dziękujemy wszystkim uczestnikom koncertu, którzy wsparli naszą kwestę. Udało nam się zebrać 2740zł.

Po koncercie czekała nas nie lada niespodzianka. Mieliśmy szansę porozmawiać, a także zdobyć autografy od prowadzącej koncert – Pani Marty Manowskiej oraz Członków grupy Pectus! To były niezapomniane chwile! Cieszymy się tym bardziej, że udało nam się zdobyć specjalny podpis od lidera zespołu Pectus – Piotra Szczepanika na naszej szkolnej koszulce. Dochód z licytacji koszulki zostanie również przekazany na rzecz Pani Moniki.

Koncert został wyemitowany w pierwszym programie TVP w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Można go również obejrzeć pod tym linkiem: http://vod.tvp.pl/28321586/wynik-wyszukiwania

Zachęcamy również do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia na portalu Wschodzący Białystok http://www.bialystok.pl/pl/wiadomosci/aktualnosci/koncert-koled-bracia-patrzcie-jeno-.html oraz w naszej galerii. 

Czytaj więcej...

"Tak, pomagam” -zbiórka żywności


20161209 1448239 grudnia 2016r. wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pod opieką Pani Ady Rogowskiej oraz Pani Ewy Sokolewicz wzięli udział w XI Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Caritas – „Tak, pomagam”. Zbiórka żywności odbyła się w zaprzyjaźnionym sklepie PSS Społem „Tęcza”. Zebrane produkty jeszcze w grudniu trafią do potrzebujących, m.in w paczkach, które przygotowuje Centrum Pomocy Samarytanin oraz niektóre białostockie parafie. Dziękujemy zatem wszystkim klientom sklepu, którzy tego dnia wsparli tą szczytną akcję. 

KIERMASZ WIELKANOCNY


1W dniach od 14 do18 marca 2016w naszej szkole zorganizowany został przez wolontariuszy kółka CARITAS ,,Kiermasz Wielkanocny”.

W trakcie sprzedaży można było zakupić różnorodne dekoracje świąteczne, tj. jajka, króliczki, kurczaczki, bazie kotki, palmy i stroiki z owsu. Ozdoby wykonane zostały z różnych materiałów przez wolontariuszy oraz opiekuna kółka CARITAS.

Zebrano pieniążki w wysokości 264 zł.

Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na zakup pomocy dydaktycznych do sali terapeutycznej.

Dziękujemy wszystkim, którzy współpracowali z wolontariuszami zespołem oraz tym, którzy zakupili własnoręczne dzieła. Mamy nadzieję, że znajdą się one na Waszych wielkanocnych stołach.

Czytaj więcej...

Wolontariusze w Kinie Helios  


20151019 161523Dnia 19 października 2015r. wolontariusze wraz z opiekunami p. Agnieszką Perkowską, Adą Rogowską oraz Moniką Jasińską udali się do kina Helios na seans filmowy pt. „Hotel Transylwania 2”.

Oj, było śmiechu co niemiara i wszyscy bardzo mile i sympatycznie zintegrowali się oraz spędzili razem czas. Dużą atrakcją był bieg do autobusu linii 29 oraz zjedzenie w kinie ogromnych ilości popcornu. Cała wyprawa zakończyła się dobrze, aż nie chciało się wracać do domów. Lubimy spędzać ze sobą czas, bo jesteśmy jak jedna wielka rodzina.

"Pamiętajmy o tych, co odeszli..."


Zgodnie z tradycją wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami p. Agnieszką Perkowską oraz p. Moniką Jasińską udali się dnia 30 października 2015 roku na cmentarz, aby posprzątać i uczcić pamięć zmarłych, a także porządkować opuszczone groby na Górce Aniołków.

Wszyscy z zapałem oraz zaangażowaniem wykonywali powierzone zadania. Trzeba przyznać, że mieliśmy bardzo dużo do zrobienia, lecz wspólnymi siłami podołaliśmy wszelkim trudnościom. Wolontariusze spisali się na medal i bez większych problemów uporali się z … chwastami. Aby uczcić pamięć zmarłych zapaliliśmy symboliczny znicz i pomodliliśmy się za zmarłych.

Po oczyszczeniu grobów, dumni z wykonanej pracy wróciliśmy do Szkoły.