"Klasa na medal” - rywalizacja sportowa klas I-III o Puchar Dyrektora Szkoły

   Dnia 14.06.2022 r w naszej szkole odbędzie się rywalizacja sportowa klas I-III . Zawody odbędą się na boisku szkolnym (w razie deszczu na hali sportowej).

Rozpoczęcie zawodów;

  • 9.00-10.30 klasy I
  • 10.30-12.00 klasy II
  • 12.00-13.30 klasy III

   Olimpijka ma na celu popularyzację zdrowego trybu życia wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły, jednocześnie zachęcając do sportowego dopingu i przestrzegania zasad fair – play.

 

Regulamin:

  1. Drużyny składają się z 8 osób ( 4 dziewczynki, 4 chłopców)
  2. Dodatkowe punkty zostaną przyznane za wykonany plakat-baner zachęcający swoją drużynę do walki fair-play, oraz za gorący doping.
  3. Trudność konkurencji zostanie dostosowana do wieku dzieci.
  4. Przebieg konkurencji:
  • Wyścig z gazetą

Każde dziecko otrzymuje stronę gazety i kładzie na brzuchu . Biegnie z nią, okrąża pachołek, wraca na koniec rzędu.

  • Skoki w workach

Skoki w workach do wyznaczonego miejsca, powrót biegiem do własnego rzędu. Następna osoba biegnie do wyznaczonego miejsca, powrót skacząc w worku.

  • Bieg z balonem kl I, kl.II - piłką do siatkówki , kl.III - piłka do koszykówki

Bieg w parach trzymając pomiędzy sobą balon.

  • Tor przeszkód
  1. Bieg z jajkiem na talerzyku papierowym do wyznaczonego miejsca,
  2. Slalom między czterema niskimi pachołkami,
  3. Rzut kaloszem do celu (hula-hop)

Wracając zabieramy talerzyk z jajkiem i przekazujemy następnej osobie z drużyny.

  • Piłka plażowa

Drużyna rozstawia się w rzędzie na wyznaczonych miejscach, na sygnał podają do siebie piłkę plażową , ostatnia osoba biegnie na początek rzędu wraz z piłką i znowu podaje do kolejnej osoby. Koniec konkurencji jest wtedy, gdy wszyscy wrócą na swoje miejsca.

  • Przeciąganie liny( w razie remisu nastąpi dogrywka)
  • Strzał na bramkę

Każda osoba wykonuje jeden strzał na bramkę z określonej przez sędziego odległości .

  • Konkurencja niespodzianka.

Wszelkie sporne kwestie rozstrzyga zespół sędziowski.

Zgłoszenia drużyn przyjmują do dnia 31.05.2022 r : Małgorzata Sieńko-Hajdukiewicz - świetlica, Katarzyna Zdanowicz – wychowanie fizyczne.