Szanowni Państwo


Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne dzieci i młodzieży na podstawie specustawy Minister Edukacji Narodowej wydał rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie przedszkoli, szkół i innych jednostek oświatowych.

W związku z tym zajęcia w naszej szkole i oddziałach przedszkolnych zostają zawieszone na dwa tygodnie.


12 i 13 marca to dni, w których nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze, a jedynie opiekuńcze. Jeśli jesteście Państwo w stanie zapewnić opiekę dziecku, to nie posyłajcie do szkoły/przedszkola. W dniach 12 i 13 marca zapewniamy wyżywienie uczniom i przedszkolakom.

Od poniedziałku 16 marca br. przez dwa tygodnie uczniowie i przedszkolaki nie przychodzą do szkoły/przedszkola.

Szczegółowy komunikat Ministerstwa Edukacji w załączeniu.

Proszę na bieżąco śledzić komunikaty Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i MEN-u o sytuacji epidemiologicznej.

Andrzej Wasilewski
Dyrektor SP Nr 51

 Informacja MEN

Wskazówki dla rodziców:

- Zadbaj, aby Twoje dziecko nie przebywało w dużych skupiskach ludzi, np.: galerie, centra handlowe, kina, itp.

- Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.

- Jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS.

- Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.