„EUROPO, JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało – Czerwonych” w Szkole Podstawowej Nr 51 im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku.

W roku szkolnym 2018/2019 mieliśmy okazję uczcić kilka ważnych dat. W roku 2018 przypadła setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, w roku 2019 rocznica odzyskania niepodległości przez nasze miasto – Białystok. Natomiast w maju 2019r. przypada 15 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Te ważne daty nie mogły zostać niezauważone w naszej szkole.

Zawsze uroczyście obchodzimy święta narodowe, do których należy również Święto Konstytucji Trzeciego Maja. Pragnęliśmy w tym roku szkolnym, aby o naszej tradycji dowiedziała się również społeczność lokalna. Oprócz uroczystości wewnątrzszkolnych uczniowie wraz z nauczycielem plastyki, cenionym, białostockim artystą, Aleksandrem Grzybkiem przygotowali dekoracje, które pokazały nasz patriotyzm również na zewnątrz szkoły. Wejście do budynku szkolnego ozdobiły dwie duże płyty pomalowane w barwach flagi Polski z napisami: „3 Maja” oraz „Święto Narodowe”. W pobliżu plansz stanęły biało-czerwone proporce. Aby podkreślić, że jest to bardzo radosne i wiosenne święto wejście do budynku ozdobiły łąki pełne motyli. Wszystkie dekoracje zostały wykonane przez uczniów na lekcjach plastyki. Warto podkreślić, że do ich wykonania wykorzystano niepotrzebne już płyty, karton oraz tekturowe rury. Tak więc nasze dekoracje nie tylko świetnie wpisują się w wychowanie patriotyczne młodzieży, ale i kształtują postawy ekologiczne.

Prezentacja „EUROPO, JESTEŚMY Z TOBĄ. 15 lat w Unii Europejskiej w Barwach Biało – Czerwonych”