7316932.3

Drodzy Rodzice!

Kwiecień obchodzony jest w Polsce jako Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, który ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy i potrzeby osób z autyzmem.

W tym roku nasza szkoła postanowiła aktywnie włączyć się w to ważne przedsięwzięcie.
W dniach 10-13 kwietnia organizujemy pierwszy Tydzień Wiedzy na Temat Autyzmu dla naszych uczniów, rodziców i nauczycieli.

Jednym z zaplanowanych wydarzeń jest „Niebieskie Kino”. Dzięki współpracy z HBO Polska organizujemy w naszej szkole pokaz filmu fabularnego pt. „Temple Grandin”. Seans odbędzie się 12 kwietnia 2018 o godzinie 18 w szkolnej stołówce.

 

„Temple Grandin” to biograficzna opowieść o kobiecie dotkniętej autyzmem, która mimo wielu przeciwności osiągnęła sukces i spełniła swoje życiowe marzenia. Dziś jest ekspertem w swojej dziedzinie i cenionym naukowcem – profesorem na Stanowym Uniwersytecie w Kolorado. Ponadto jako dorosła kobieta zaangażowała się w propagowanie wiedzy na temat autyzmu.

HBO Polska zapewniła nam świetny film, na którym można się pośmiać, wzruszyć i z łatwością wiele nauczyć. My zrobimy kawkę i herbatkę. Liczymy na Państwa obecność i miłą atmosferę. Serdecznie zapraszamy!