Władca wiedzy


Kopia władca wiedzy213 listopada 2013 roku klasy IV - VI udały się do kina Ton, aby obejrzeć przedstawienie "Władca wiedzy" przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza.

                Sztuka opowiada rodzeństwie, którzy za sprawą nierozsądnego użytkownika, którym okazuje się Mateusz, trafiają do świata wirtualnego. Aby wydostać się z gry, muszą współpracować. Przydaje się im wiedza na temat książek, którą posiada Ola. ale i umiejętności komputerowe Mateusza. W trakcie pokonywania kolejnych etapów gry, spotykają swojego kolegę Kubę, który również został wplątany w świat komputera. Rodzeństwo i ich przyjaciel muszą zjednoczyć siły i pokonać początkową niechęć do siebie. W trakcie pokonywania przeciwności losu dowiadują się więcej o sobie. Okazuje się, że Kuba, początkowo zły na Mateusza, potrafi przyznać się do błędu i pomóc rodzeństwu wydostać sie z gry, sam nic nie zyskując w zamian. Mateusz przekonuje się, że wiedza ze świata realnego jest równie ważna, jak ta na temat komputerów. Mateusz natomiast przekonuje się, że należy ostrożnie poruszać się po świecie wirtualnym i nie podejmować decyzji zbyt pochopnie.

 

                W przedstawieniu wykorzystano ciekawą, nowoczesną muzykę. Spektakl uatrakcyjniły świetnie dobrane światła. Aktorzy świetnie wcielili się w role nastolatków.

                Każdy tu znalazł coś dla siebie. Z przedstawienia wyszliśmy z uśmiechniętymi minami.