Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na zebrania klasowe, które poprzedzą ogólne spotkania z Dyrekcją Szkoły (sala teatralna).

19 września 2019r.(czwartek) - godz. 17.00 - klay I - III

20 września 2019r.(piątek) - godz. 17.00 - klasy IV-VIII

Uwaga Rodzice ubiegający się o stypendium szkolne!

Od 1 sierpnia 2019r. pomoc materialna dla uczniów obejmująca stypendia szkolne i zasiłki szkolne będzie realizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków oraz terminów składania wniosków o stypendia szkolne i zasiłki szkolne na rok szkolny 2019/2020 zostaną zamieszczone na stronie internetowej MOPR Białystok.

www.mopr.bialystok.pl

Moi Drodzy.

Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP wystąpiła z inicjatywą organizacji akcji pn. "Przerwany marsz ...", polegającej na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwnego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Planowana na pierwszy dzień szkoły akcja będzie okazją do tego, aby młodsze i starsze pokolenia mogły wspólnie przywitać nowy rok szkolny.

Zachęcamy, aby 2 września 2019 roku wspólnie z babciami, dziadkami, a także osobami samotnymi, które mieszkają w danym rejonie i wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Punktem kulminacyjnym będzie odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 roku

Uczniowie klas I - III o godzinie 9.15

Uczniowie klas IV -VIII o godzinie 10.15

witaj szkoło

DRODZY RODZICE

LISTA UCZNIÓW Z PODZIAŁEM NA GRUPY I KLASY (ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE I KLASY PIERWSZE)

JEST WYWIESZONA NA DRZWIACH WEJŚCIOWYCH SZKOŁY (NIE UDZIELAMY INFORMACJI TELEFONICZNIE)

ZEBRANIE RODZICÓW DZIECI

WSZYSTKICH GRUP PRZEDSZKOLNYCH

ODBĘDZIE SIĘ 29 SIERPNIA 2019 O GODZ. 17.00

W SALI TEATRALNEJ

Andrzej Wasilewski

Spice Gears Academy

1Miło nam poinformować, iż w naszej szkole rusza Spice Gears Academy z robotyką LEGO. Oferta skierowana jest do najmłodszych. Dzieci podczas zabawy mogą uczyć się programowania, czyli tzw. „zawodu przyszłości”.

Akademia Spice Gears Academy została założona przez stworzoną przed kilkoma laty w Kraśniku polską drużynę Spice Gears, która startuje w zawodach największej organizacji robotycznej FIRST, składa się z miłośników i pasjonatów robotyki, programowania, mechaniki, informatyki oraz elektroniki. Połączyli swoje zainteresowania z ambicją i tak powstał niezwykły projekt skierowany właśnie do najmłodszych. A jak zapowiadają jego twórcy – jest to dopiero początek, jeśli chodzi o edukację dzieci i młodzieży w temacie robotyki.

Warto nadmienić, iż dotychczas na wszelkiego rodzaju zajęciach roboty są zazwyczaj budowane na podstawie instrukcji. W akademii wygląda to zupełnie inaczej. W kilkuosobowej grupie powstaje kilka zupełnie różnych robotów, które mają identyczną funkcjonalność. Ważne jest także to, że każdy, kto należy do zespołu – tworzy w nim inną rolą: kapitana, programisty czy inżyniera. Dzieciaki wspólnie tworzą proste konstrukcje robotów z klocków LEGO pod określoną tematykę.

Czytaj więcej...

dziękuję